De decembermaand is traditioneel een tijd om samen te zijn, maar dit is niet voor iedereen even vanzelfsprekend. Vanwege de coronamaatregelen zitten veel kwetsbare inwoners en senioren thuis. Zij ontvangen geen of weinig bezoek. Het gevolg daarvan is dat sommige inwoners minder contact met anderen hebben. (Beeld)bellen is dan een goed alternatief. Burgemeester Bas Verkerk en wethouders Johanna Besteman en Jeffrey Keus belden via een speciale seniorentablet van Welzijn Rijswijk met drie Rijswijkse ouderen.

Belangrijk om naar elkaar om te kijken

Vereenzaming is een probleem dat veel voorkomt bij ouderen. Vanwege de coronamaatregelen is het in deze tijd niet altijd mogelijk om bij ouderen langs te gaan voor een gezellig praatje. Wethouder Besteman (welzijn): ‘Mooi om iemand blij te maken met een gezellig praatje of een luisterend oor. Het lijkt een klein gebaar, maar voor deze mensen maakt een telefoontje een groot verschil.’

‘Kerst vierden we dit jaar anders dan andere jaren. Ook oud & nieuw zal dit jaar anders zijn en traditionele nieuwsjaarsbezoeken kunnen veelal niet doorgaan. Daarom is dat extra telefoontje naar ouders, opa’s, oma’s of andere bekenden zo belangrijk’ aldus wethouder Keus. Burgemeester Verkerk: ‘We vragen alle Rijswijkers om ook na de feestdagen om te blijven kijken naar mensen in hun omgeving die het moeilijk hebben. Voor hen kan een klein steuntje in de rug, zoals een telefoontje of een kaart, veel betekenen. Met aandacht voor elkaar komen we deze lastige periode samen door.’

Bellen of gebeld worden?

Voelt u zich eenzaam en hebt u behoefte aan een praatje? Op www.welzijn-rijswijk.nl/incontact vindt u meer informatie over hoe u met andere inwoners in contact kunt komen en vindt u diverse telefoonnummers waar u naar kunt bellen. Ook kunt u zich hier aanmelden als vrijwilliger om iemand die daar behoefte aan heeft op te bellen.